Sztuka Kochania – Michalina Wisłocka [ebook: PDF, Mobi, Epub]

Sztuka Kochania Michalina Wisłocka PDF„Sztuka Kochania” autorstwa Michaliny Wisłockiej to dzieło przełomowe jeżeli chodzi o polską literaturę. Po raz pierwszy odważnie przełamano tabu, jakim jest życie seksualne Polaków – i to w czasach, gdy ciężko było walczyć z cenzurą. Ten przełomowy poradnik trafił na półki (a może bardziej pod łóżka) w wielu polskich domach, przez co zapoczątkował rewolucję seksualną w naszym kraju.

„Sztuka Kochania” nie jest poradnikiem, który krok po kroku doprowadzi nas do szczęścia w sferze miłosnej i seksualnej. Jest to bardziej zbiór doświadczeń z lat praktyki p. Michaliny, która pokazuje wiele problemów i zmagań kobiet oraz mężczyzn w życiu seksualnym – o dziwo, mimo wydania książki w latach 70., pozycja jest niezwykle aktualna – to pokazuje, jak dużą wiedzą i umiejętnościami wizjonerskimi władała Michalina Wisłocka.

W książce autorka wykorzystała doświadczenia płynące z rozmów z pacjentami oraz z lektury mnóstwa listów. Wykorzystała również materiały i wnioski z dyskusji prasowych, w których wojowała uparcie o kulturę uczuć i seksu.

„Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej to książka, w której autorka w precyzyjny i szczegółowy sposób odpowiada na wiele pytań, jakie mogą się pojawić w głowach młodych ludzi, ale których ci boją się, albo wstydzą się zadać. Jednak autorka nie skupia się tylko na aspektach biologicznych, „technicznych”, ale i uczuciach oraz emocjach, jakie towarzyszą doznaniom seksualnym i doborze partnera/partnerki.

„Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej to ciekawa i bardzo potrzebna książka. Napisana jest lekkim, przystępnym językiem, choć w treści pojawia się wiele archaizmów. Poza tym opatrzona jest rysunkami, wykresami