Pokolenie Ikea – Piotr C. [ebook: PDF, Mobi, Epub]

pokolenie ikea pdfPokolenie Ikea to 194-stronicowa książka wydana w 2012 roku. Zainteresowanie tym tytułem w Polsce było na tyle duże, że przez kilka tygodni książka znajdowała się na liście bestsellerów takich księgarni jak Empik i Merlin. Do tej pory sprzedało się ponad 70 000 egzemplarzy.

Książka opowiada o ludziach, którzy pracują tylko po to, aby spłacić kredyt. Bohaterowie są rozczarowani swoim życiem, które zostało sprzedane za namiastkę szczęścia.

Bohaterowie Pokolenie Ikea żyją w ciągłbym biegu. Cały czas za czymś gonią. Ten pościg jest stały i nie przynosi efektów. Żyją od weekendu do weekendu.

Pobierz „Pokolenie Ikea” w formacie PDF

Na temat tej książki można znaleźć wiele różnych opinii. Przez jednych wychwalana, przez drugich solidnie krytykowana. Jest to wynik skrajnych emocji, które towarzyszą podczas lektury. Można powiedzieć, że to swoista prowokacja. Trudno o opinię neutralną, pozbawioną emocji.

Autor nie stroni od wulgaryzmów. Jest to jednak w pełni zamierzone. Piotr C. chce tym obnażyć autorytet bohaterów – prawników.

W ksiażce „Pokolenie Ikea” można również stosunek autora do kobiet. Momentami, zostają uprzedmiotowione, co spotkało się z krytyką wielu czytelników. Czy słusznie? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. W końcu kobiety wolnych obyczajów – były, są i zapewne będą.

Piotr C. pokazuje korporacyjne pokolenie w sposób lekki. Książka jest napisana prostym językiem, wolna od zagadek i łamigłówek. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Mimo wielu krytycznych opinii z całą pewnością jest warta przeczytania.

Pobierz „Pokolenie Ikea” w formacie PDF