„Harry Potter i Komnata Tajemnic” [ebook: PDF, Mobi, Epub]

Druga część przygód ciemnowłosego czarodzieja, zatytuowana „Harry Potter i Komnata Tajemnic„, osiągnęła równie duży sukces, co pierwsze wydanie o popularnym Harrym.

Tym razem J.K. Rowling przedstawia przygody Pottera w 368-stronicowym Tomie. Wydana została w 2000 roku. Ekranizacja nastąpiła 2 lata później.

W tej odsłonie, akcja rozpoczyna się w wakacje. Harry mieszka wraz ze swoją niezbyt przychylnie nastawioną rodziną. Okoliczności wskazują, że ktoś nie chce aby tytułowy bohater trafił do Hogwartu. Kiedy jednak tam dociera – zaczynają mieć miejsce dziwne, trudne do wyjaśnienia sytuacje. Wszystko to jest wynikiem otwarcia Komnaty Tajemnic.

W szkole, wszyscy twierdzą, że dziedzicem Slytherina jest Harry. Zachodzi ryzyko, że Hogwart zostanie zamknięty, a Dumbledor odwołany ze stanowiska dyrektora.

Wiedza i doświadczenie Harrego rosną. Przed młodym czarodziejem stawia się coraz większe wyzwania. Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać rośnie w siłę.

Pobierz „Harry Potter i Komnata Tajemnic” w formacie PDF

Książka wywołuje spore emocje, bywa momentami przerażająca i ekscytująca jednocześnie. J.K Rowling bawi czytelnika kolejnymi, zabawnymi postaciami – na czele z Gilderoyem Lockhartem – profesorem obrony przed czarną magią. Dialogi z Potterem bywają przezabawne, wprowadzają nowy klimat w serii.

Czytelnik w drugiej części dowiedzieć się może więcej o najmłodszej z rodziny Weasleyów – Ginnie. Młoda przedstawicielka klanu zaczyna swoją naukę na pierwszym roku Hogwartu. Ponadto, pojawiają się wątki poświecone Ronowi, Hermionie oraz Hagridowi, którego wyrzucono ze szkoły.

W drugiej odsłonie dowiadujemy się jeszcze więcej o magii, czarach i samym Harrym. Wiele tajemniczych sytuacji zostaje wyjaśnionych. Pojawia się jednak wiele wątków, na które odpowiedź znajdziemy dopiero w kolejnych tomach przygód Harrego Pottera.

Książka jest inspirująca i wciągająca. J.K. Rowling dostarcza wielu emocji, radości i śmiechu. Przygody po raz kolejny przedstawiane są w sposób lekki, dostępny dla czytelnika w każdym wieku.

Barwny świat czarodziejów jest spójny. Każdy fan gatunku fantasy powinien przeczytać tą książkę, gdyż jest po prostu rewelacyjna.

Pobierz „Harry Potter i Komnata Tajemnic” w formacie PDF