Harry Potter i Czara Ognia [ebook: PDF, Mobi, Epub]

harry potter i czara ognia pdfKolejna odsłona przygód Harrego Pottera – „Harry Potter i Czara Ognia” – osiągnęła rekordową ilość sprzedaży już podczas pierwszych dni. Tę 768-stronicową książkę przetłumaczono na pięćdziesiąt języków. Książka doczekała się ekranizacji przez wytwórnię Werner Bros.

Czwarta część przygód młodego czarodzieja zaprezentowana jest w mroczniejszych barwach. J.K Rowling przedstawia świat magii w innym świetle niż dotychczas. Harry z utęsknieniem wyczekuje mistrzostw świata w quidittchu. Młody czarodziej ma udać się na nie z rodziną Ronalda Weasleya. Wyjazd na mistrzostwa zostaje jednak zakazany przez wujka u którego przebywa Harry. W domu Dursleyów (wujostwo Harrego) w magicznych okolicznościach pojawia się rodzina Rona, której udaje się zabrać tytułowego bohatera do domu.

Podczas mistrzostw świata dochodzi do różnych, niewyjaśnionych zjawisk. Pojawia się znak czarnoksiężnika Lorda Voldemorta. Narasta strach i obawy przed powrotem czasów w których rządzić będzie czarna magia i Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymieniać.

Pobierz „Harry Potter i Czara Ognia” w formacie PDF

Hermiona, Ron oraz Harry jadą do Hogwartu, gdzie podejmują czwarty rok nauki. Starają się znaleźć odpowiedź na pytania związane z ostatnimi, tajemniczymi wydarzeniami. W szkole odbywać ma się turniej Trójmagiczny w którym udział mogą wziąć uczniowie tylko z ostatniego roku. Do Hogwartu przyjeżdżają reprezentaci dwóch innych szkół, którzy zostają wybrani przez Czarę Ognia. Niespodziewanie do wyłonionej trójki dorzucane jest jeszcze jedno nazwisko – Harrego Pottera. Zagadką pozostaje to jak młody czarodziej przełamał barierę wieku.

Tytułowy bohater jest zaskoczony, gdyż to nie on wrzucił do Czary swoje imię. Nie dowierza mu Ron, co rodzi spór pomiędzy przyjaciółmi. Niezadowolenie wykazują uczniowie innych szkół – uważają to za niesprawiedliwe. Harry staje się przedmiotem niezbyt miłych dyskusji.

W dalszej części, Harry Potter wraz z Ronem mają problemy z zaproszeniem osoby towarzyszącej na Bal dla uczniów. Ich nieśmiałość staje się sporą przeszkodą. Wątek uczuciowy nie zostaje do końca rozwiązany. Autorka sugeruje, co może pojawić się w kolejnej odsłonie. Na koniec książki pojawia się temat zdrady przez jedną z osób, która była u boku Harrego. Jak się okazuje – jest w zmowie z Lordem Voldemortem i próbuje zabić młodego czarodzieja.

Z całą pewnością Harry Potter i Czara Ognia to książka godna polecenia (pobierz PDF w naszym serwisie!). Intryguje, wzrusza i zapiera dech w piersiach. To tytuł obok którego żaden fan gatunku Fantasy nie powinien przejść obojętnie.

Tytułowy bohater dojrzewa, odkrywa ważne umiejętności, doskonali się. J.K Rowling zdradza kilka wątków, które mogą pojawić się w kolejnych odsłonach tej niezwykle popularnej serii. Czytelnik może poczuć lekki niedosyt, ponieważ pojawia się wiele niedomówień. Rozwiązania spodziewać można się w kolejnych częściach przygód Harrego Pottera.

Pobierz „Harry Potter i Czara Ognia” w formacie PDF